Didem ZEYBEK

Egitmen Bilgileri
Didem ZEYBEK

Didem ZEYBEK

Zumba Eğitmeni

Biyografi

Sporla çok küçük yaşlarda tanıştım. Uzun yıllar Emlak Bankası ve Bakırköy Spor Vakfı kulüplerinde lisanslı voleybol oynadım ve lisanlı olarak yüzdüm. Çeşitli spor kulüplerinde antrenörlük yaptım.

Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunuyum. Halen Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisans öğrencisiyim.

2009 yılında Dünyanın bir numaralı egzersizi olarak anılan Zumba®’yı Türkiye’de ilk kez Hillside City Club, yaratıcısı Beto Perez ile düzenlediği Masterclass ile tanıttı. Beto’nun verdiği eğitim (Zumba® Basic 1) sonucu Türkiye’nin ilk Zumba® lisansına sahip eğitmenlerinden biri oldum.

2012 yılında Zumba Fitness tarafından Zumba Jammer adayı gösterildim. Ağustos 2012’de Orlando’da yapılan Zumba Jammer eğitimini başarıyla tamamlayarak Türkiye’nin ilk ve tek Zumba Jammer’i oldum. Zumba Jammer olduktan sonra biri İsveç’te olmak üzere birbirinden eğlenceli 13 tane ZIN Jam Session düzenledim ve bu eğitimlerle ZIN üyelerinin koreografi oluşturmalarına yardımcı oldum.

2013 yılında Zumba Fitness tarafından Türkiye’nin Zumba Education Specialist (ZES) adayı gösterildim. Haziran 2013 tarihinde de aldığım eğitim sonucu Türkiye’nin ilk ZES’i (eğitmen eğitmeni) seçildim. Türkiye’de Zumba Basic 1, Zumba Basic 2, Zumba Kids & Zumba Kids JR eğitimlerini TÜRKÇE olarak ben veriyorum.

Benim gözümden Zumba®

New York Presbyterian Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, çağımızın sorunlarından birinin aşırı kilo olduğunu belirterek, şişmanlıktan ölümlerin, prostat ve meme kanserinden ölümlerin oranıyla aynı olduğunu kaydetti. Spor bu aşırı kiloların verilmesinde oldukça önemli. Mesleğim spor eğitmenliği olduğu için insanları spor yaparken sürekli gözlemliyorum. Bir çok insan spor yapmaktan hoşlanmıyor. Salona gelse bile halterlerin, koşu bantlarının arasında kayboluyor; motivasyonunu kaybediyor. Zumba® ise çok farklı. Bir çok öğrencim derslerime koşa koşa geliyor. Her ders ayrı bir parti havasında geçtiğinden kimse sıkılmıyor. Üstelik bu enerji seviyesi yüksek bir saatlik ders boyunca eğlenirken yaklaşık 600-650 kalori harcıyorsunuz.