WELLNESS VE KİLO YÖNETİMİ DANIŞMANLIĞI

Kilo vermek ile sağlıklı zayıflama arasındaki farkı bizimle keşfedin!

Günümüzde bir çok kişi check-up yaptırıyor ve sonuçlarda bir sorun olmamasına rağmen kendini iyi hissetmiyor.  Çünkü iyileşme, sahip olduğumuz mekanizmanın beden-zihin-ruh üçlüsü şeklinde çalıştığının farkına varmamız ve bu üçünü arındıracak ve besleyecek çözümleri hayatımıza katmamızla mümkün.  Bunlar birbiri ile içiçe geçmiş durumda ve kişiden kişiye değişiyor.  Gelin bunları birlikte keşfedelim ve daha enerjisi yüksek, canlı ve mutlu bir yaşamı kucaklamanıza yardımcı olalım.  Ayrıca kilo ile ilgili de verilen kilolar %90 geri alınıyor hem de daha fazlasıyla.  Bu fast food çağında her şeyi çok çabuk yapmaya çalışıyoruz. Daha kalıcı bir kilo yönetimi için gerekenlerin sırrını da sizinle paylaşacağız.

Diyetisyen Hizmetleri
  • Sporcuların beslenme durumlarının değerlendirilmesi
  • Sporun kilo yönetiminde eğitici ve tedavi edici danışmanlık verilmesi.
  • Hidrasyonunun sağlanması amacıyla sporcunun sıvı tüketimi konusunda bilinçlendirilmesi.
  • Sporcu ile birlikte antrenör ve sporcunun ailesine beslenme eğitim danışmanlığı yapılması.
  • Sporcunun tüm özellikleri ve bireysel farklılıkları irdelenerek  kamp, turnuva, antreman ve off dönemlerine uygun  menülerin planlanması.
  • Müsabaka öncesi, sırası ve sonrası sporcunun performasının izlenmesi, bilgilendirilmesi ve özel beslenme veya organik destek gerekiyorsa önerisinde bulunması ve beslenme stratejilerin geliştirilmesi.
  • Antreman, müsabaka ve dinlenme dönemlerinde içeren ve zaman olanın yapılması.
  • Sporcularına ve ailelerine enerji, karbonhidrat, protein, vitamin-mineral, gereksinimleri ile, yiyecek satın alma, pişirme, hazırlanma ve depolama ilkeleri konusunda bilgilendirilmesi.

Diyetisyen Konsültasyonu

Sağlıklı beslenme ve kilo kontrolünün en iyi şekilde sağlanabilmesi için gerekli önerilerle birlikte beslenme programı verilir. Her konsültasyonda kişinin segmental vücut analizi yapılır (yağ/kas/su) ve değerlendirilir.