Vücut Kitle İndeksi Hesaplama

Yetişkin erkek ve kadın bireylerin vücut kitle indeksi oranlarını biliyor olmaları, genel sağlık durumları hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olabilir. Vücut kitle indeksi oranınızı belirlemek için, aşağıdaki hesaplayıcıyı kullanabilirsiniz.

Hesapla!
Metric Imperial
Vücut Kitle İndeksiniz
?
Bu hesaplamalar ortalamalara dayanmaktadır.

Vücut Kitle İndeksi 18.5 altında ise;

Bu oran altındaki vücut kitle indeksi oranına sahip kişiler kilolu olarak değerlendirilebilir. İnsan hayatında fazla kiloların bir takım sağlık sorunlarını beraberinde getirdiği kaçınılmaz bir gerçektir. Vücut kitle indeksi oranı hakkında daha fazla bilgi almak için, sizleri Let’s Club sağlık yönetimine bekliyoruz.

Vücut Kitle İndeksi 18.5 – 24.9 aralığında ise:

Bu oranlar arasında çıkan sonuçlar normal seviyede olarak kabul edilir. Bu oran sağlklı kilo oranına yakın olmak ile birlikte, sağlık sorunları riskinin azalmasına ve aynı zamanda fitness hedeflerinize daha yakın olduğunuz anlamına gelmektedir.

Vücut Kitle İndeksi 30 üzerinde ise :

Bu oran fazla kilolu olarak kabul edilmektedir. Fazla kilo oranına sahip olmak kardiyovasküler hastalık riskini arttırabilir. Bu oranlara sahip kişiler sağlık problemleri yaşamamak için, sağlıklı beslenme, fitness ve düzenli yaşam tarzı değişiklikleri yaparak normal değerlere dönüş sağlamaları gerekmektedir.

VÜCUT ÖLÇÜM DEĞERLERİ RANDEVUSU

Vücudunuzu tam anlamıyla tanımak ister misiniz? Hemen randevunuzu alın ve en detaylı şekilde tüm vücut değerlerinizi öğrenin.


Vücut ölçümlerinizi, profesyonel ekibimiz ile gerçekleştirin.