WELLNESS VE KİLO YÖNETİMİ DANIŞMANLIĞI

Kilo vermek ile sağlıklı zayıflama arasındaki farkı bizimle keşfedin!

Günümüzde bir çok kişi check-up yaptırıyor ve sonuçlarda bir sorun olmamasına rağmen kendini iyi hissetmiyor.  Çünkü iyileşme, sahip olduğumuz mekanizmanın beden-zihin-ruh üçlüsü şeklinde çalıştığının farkına varmamız ve bu üçünü arındıracak ve besleyecek çözümleri hayatımıza katmamızla mümkün.  Bunlar birbiri ile içiçe geçmiş durumda ve kişiden kişiye değişiyor.  Gelin bunları birlikte keşfedelim ve daha enerjisi yüksek, canlı ve mutlu bir yaşamı kucaklamanıza yardımcı olalım.  Ayrıca kilo ile ilgili de verilen kilolar %90 geri alınıyor hem de daha fazlasıyla.  Bu fast food çağında her şeyi çok çabuk yapmaya çalışıyoruz. Daha kalıcı bir kilo yönetimi için gerekenlerin sırrını da sizinle paylaşacağız.

Diyetisyen Hizmetleri
 • Sporcuların beslenme durumlarının değerlendirilmesi
 • Sporun kilo yönetiminde eğitici ve tedavi edici danışmanlık verilmesi.
 • Hidrasyonunun sağlanması amacıyla sporcunun sıvı tüketimi konusunda bilinçlendirilmesi.
 • Sporcu ile birlikte antrenör ve sporcunun ailesine beslenme eğitim danışmanlığı yapılması.
 • Sporcunun tüm özellikleri ve bireysel farklılıkları irdelenerek  kamp, turnuva, antreman ve off dönemlerine uygun  menülerin planlanması.
 • Müsabaka öncesi, sırası ve sonrası sporcunun performasının izlenmesi, bilgilendirilmesi ve özel beslenme veya organik destek gerekiyorsa önerisinde bulunması ve beslenme stratejilerin geliştirilmesi.
 • Antreman, müsabaka ve dinlenme dönemlerinde içeren ve zaman olanın yapılması.
 • Sporcularına ve ailelerine enerji, karbonhidrat, protein, vitamin-mineral, gereksinimleri ile, yiyecek satın alma, pişirme, hazırlanma ve depolama ilkeleri konusunda bilgilendirilmesi.

Diyetisyen Konsültasyonu

Sağlıklı beslenme ve kilo kontrolünün en iyi şekilde sağlanabilmesi için gerekli önerilerle birlikte beslenme programı verilir. Her konsültasyonda kişinin segmental vücut analizi yapılır (yağ/kas/su) ve değerlendirilir.

Merhaba Sağlık

Bugün beslenme başlı başına bir tartışma konusu. Televizyon programları, diyet kitapları, internet…Gıdalarla ilgili konuların medyaya yansımadığı bir hafta geçmiyor. Besin etiketlerine ilişkin düzenlemeler, katkı maddeleri, ünlülerin son diyetleri…

Günde 3 – 5 kez ve hayatımızın her gününde yemek yiyoruz.  Temelde yaşamak için ama, aynı zamanda kutlamak, üzüntümüzü paylaşmak, sosyalleşmek, iyileşmek, stres atmak, kilo almak ve kilo vermek için yiyoruz.

Uzun zaman önce besinlerle ilişkimiz çok basitti; besin hayatta kalmakla ilgiliydi ve hayat aslında besin arayışı etrafında dönüyordu. Bugün ise dünyanın her yerinden ithal edilen besinler ışıltılı rafları süslüyor.

Peki ters giden ne?

Neden okullarda annelerin, iş yerlerinde çalışanların, her yaşta tüm bireylerin en önemli paylaşım konusu beslenme? Yakın çevremizde kaç kişi pes edip obezite cerrahisi yöntemlerine başvurdu?

Neden obeziteyle mücadelede doğal yöntemlerden istediğimiz sonuçları alamıyoruz?

Çünkü aralarından seçim yaparak uyguladığımız tonlarca ‘diyet’ var; bunların çoğu sadece kısa vadede etkili ve irademiz oranında başarılı.

Merhaba Sağlık’ta size kalıcı başarıyı getirecek olan bir ‘liste’ değil, öğrendikleriniz ve hayatınızda değiştirebildikleriniz olacak.

Merhaba Sağlık  Değişim Programları ‘Yaşam Kalitenizi Arttırmak’ ve ‘Kalıcı İdeal Kiloya Ulaşmanızı Sağlamak’ için size özel ‘Doğru Besin Satın Alma-Hazırlama, Sağlıklı Beslenme ve Doğru Egzersiz’ programını yaşam şekliniz haline getirerek mutlak davranış değişikliği sağlanmak üzere geliştirdiğimiz programlardır.

Bu süreçte;

 • Endokrinoloji uzmanı tarafından değerlendirilen biyokimyasal ve fizyolojik bulgularınız
 • Formül ile hesaplanarak değil, altın standart olarak kabul edilen oksijen tüketimini belirleyen ölçüm yöntemi ile saptanan bazal metabolizma hızınız,
 • Günlük enerji gereksinim miktarınız,
 • Oldukça detaylı vücut kompozisyonu analiziniz,
 • Besin tüketim kaydınız ile birlikte sosyal yaşam şekliniz ve beğenileriniz

değerlendirilerek değişim programınız hazırlanmaktadır.

Gerek duyulması halinde kalıcı davranış değişikliğinin sağlanması için psikolog desteği sunulmaktadır.

Değişim programlarımızda, kalıcı başarılara ulaşmamızın yöntemi; yakın takip, sık görüşme aralıkları, telefon-mail ile aktif iletişim ve en önemlisi sizin ve ailenizin bir parçası olabilmemize dayanır. Eğitime ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarını doğal yollardan edindirmeye dayalı programımız, sağlıklı yaşam günlüğü takibi ve sürdürülebilir sonuç hedefli sistemimizin özgünlüğü ile birlikte kalıcı sonuçlara ulaşmamızı sağlar.